CV idealne?

CV idealne?

Nie ma jednego przepisu na idealne CV. To zawsze zależy: zarówno od stanowiska na które aplikujemy, jak też od etapu w karierze zawodowej, na jakim się obecnie znajdujemy. Absolwenci głowią się nad tym, jak zapełnić jedną stronę, osoby z doświadczeniem zmniejszają czcionkę, by nie przekroczyć magicznej liczby 2 stron… Nie skupiajmy się na obszerności CV. Życiorys ma być zwięzły i konkretny i ma opisywać Twoje doświadczenie zawodowe i zdobyte kwalifikacje. Ze zwięzłością nie należy jednak przesadzać, zwłaszcza, jeśli Twoje CV będzie rozpatrywane przez rekruterów za granicą.

Poniżej kilka rad dla osób związanych z branżą budowlaną. Okres zatrudnienia, nazwa firmy i zajmowane stanowisko w tym wypadku nie wystarczą – należy krótko opisać projekty, swoją w nich rolę a także rolę swojego pracodawcy (generalny wykonawca, czy podwykonawca). Coraz częściej w CV pojawiają się linki do zakończonych projektów, w których kandydat brał udział. Pamiętajmy jednak, że nie o wszystkim i wszystko możemy pisać – możemy opisywać tylko to, co nie jest objęte tajemnicą.

 

Przykład:

 

Czerwiec 2006 – Lipiec 2009 (zakres dat podajemy obowiązkowo)

Project manager w Firmie X  www.linkdofirmyx.com
Budowa sklepu wielkopowierzchniowego w Moskwie. www.linkdoprojektu.com
Holenderski inwestor. Austriacki generalny wykonawca i projektant.
Powierzchnia 5 ha, teren budowy 15000 m2,  budżet 15 mln Euro.
Mój zespół: generalny wykonawca, główny inżynier, prawnik, księgowy.
Obszary mojej odpowiedzialności: czas, jakość, budżet – od zakupu działek, poprzez zaopatrzenie, zarządzanie kontraktami, QA/QC, kosztorysy, P&L, akceptacja płatności.
Osiągnięcia: projekt i budowa wykonane na czas, w ramach budżetu w dobrej jakości, zwrot z VAT X mln Euro.

Napisanie CV nikomu nie przychodzi łatwo – zawsze po jego napisaniu wyślijmy je do kilku rekruterów z prośbą o opinię. I otwórzmy się na konstruktywna krytykę. Zapewniam, że każdy znajdzie w nim coś, co można poprawić (od błahostek takich jak rodzaj czcionki, aż po zgodę na przetwarzanie danych osobowych).

Masz pytania? Napisz do nas: kontakt@fr.net.pl. Odpowiadamy szybko 🙂

Powodzenia!

< wszystkie posty
Szukasz pracownika? Szukasz pracownika?
Szukasz pracownika?

Świadczymy usługi rekrutacji, leasingu pracowniczego i pracy tymczasowej zarówno dla małych firm jak również międzynarodowych korporacji.
Tworzymy profesjonalne kampanie ogłoszeniowe, doradzamy w kwestiach związanych z najbardziej optymalnym modelem zatrudnienia i wynagradzania. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak istotne jest pozyskanie najlepszego pracownika na określone stanowisko. Aby ten cel osiągnąć, każdy z etapów procesu rekrutacyjnego przeprowadzamy z najwyższą starannością i dbałością o szczegóły.

więcej
Szukasz pracy? Szukasz pracy?
Szukasz pracownika?

Zajrzyj do zakładki z ofertami pracy w Polsce i zagranicą i odpowiedz na interesujące Cię ogłoszenie.
Jeżeli w danym momencie żadna z ofert nie spełnia Twoich oczekiwań – wyślij swoje CV do wykorzystania w przyszłości.

 

Zawsze możesz się z nami skontaktować i zapytać o konkretną ofertę.

więcej

ZAPOZNAJ SIĘ Z PORADAMI DOTYCZĄCYMI RYNKU PRACY NA NASZYM BlOGU